27 червня 2024 року співробітники НДІ фінансової політики долучилися до публічного заходу, який проводив Конституційний Суд України до Дня Конституції України за підтримки Ради Європи.

Головуючими на заході виступили судді Конституційного Суду України: Галина Юровська, Віктор Городовенко, Олег Первомайський та суддя Конституційного Суду України у відставці Іван Домбровський.

На заході було розкрито цікаві факти про створення Конституції України та здійснено екскурс в історію її підготовки, який тривав 6 років – з 1990 по 1996 роки. Також було підкреслено, що Міжнародне співтовариство схвалило  Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

З вітальними словами та доповідями виступили українські провідні фахівці та іноземні колеги, які підкреслили важливість основного закону України та непорушність конституційних прав і свобод людини і громадянина України, гарантованих Конституцією України.

Яутріте Брієде – суддя Конституційного Суду Латвійської Республіки;

Микола Оніщук – ректор Національної школи суддів України;

Ангела Шмайнк – керівниця проєктами в Україні та В’єтнамі Німецького фонду міжнародної правничої співпраці;

Георгій Папуашвілі – спеціальний радник Конституційного Суду України, член Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія), Голова Конституційного Суду Грузії (2006–2016 рр.);

Павло Пушкар – керівник відділу Департаменту з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права з Ради Європи;

Юрій Барабаш – проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, голова Науково-консультативної ради Конституційного Суду України;

Алла Івановська – проректор зі стратегічного розвитку, наукової роботи та зовнішніх зав’язків Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова; Тетяна Кот – завідувача відділення філософії та суспільствознавства КЗПО «Київська мала академія наук учнівської молоді».