27 листопада аналітики відділу митної та економічної безпеки НДІ фінансової політики стали учасниками дистанційного семінару «Практичні аспекти переходу до застосування NCTS Фаза 5 з 1 грудня 2023 року», який проводила Держмитслужба за технічної підтримки Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).

Увага учасників семінару була зосереджена на питаннях, які переважно цікавлять суб’єктів процедури спільного транзиту та вітчизняний бізнес, зокрема щодо особливості нової системи та підходи до заповнення транзитних декларацій в NCTS Фаза 5.

Також йшлося про розробку та запровадження найближчими місяцями Порталу трейдера для NCTS Фаза 5, який стане альтернативним інструментом для взаємодії митниці з бізнесом.

До участі у заході долучилося більше 350 осіб. Це представники департаментів Держмитслужби, митниць, митні брокери, експерти з митних питань, науковці та представники громадськості. Змістовна презентація, дружня атмосфера сприяли активному обговоренню проблемних питань та консолідації зусиль для їх вирішення.