З 18 по 24 вересня 2024 року завідувач відділу митної та економічної безпеки НДІ фінансової політики Державного податкового університету Світлана Капітанець брала участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції (Міжнародному стажуванні) «NEW WORLD ORDER: INTERNATIONAL COMMUNICATION AND SOCIO-ECONOMIC IMPACTS», що відбулася в Хорватії у змішаному форматі (офлайн і онлайн). Учасниками форуму стали більше 60 представників із 5 країн: України, Німеччини, Хорватії, Казахстану та Польщі.

Під час конференції проведено низку заходів, серед яких: зустріч з колегами хорватських PAR University та Juraj Dobrila University, пленарні сесії за напрямами наукових інтересів науковців, зокрема – глобальна політика та світ після COVID-19, економічні та інші наслідки війни України для Європи та світової спільноти, національна та міжнародна безпека, вплив глобальних процесів на економіку та транскордонні зв’язки тощо. Під час секційних засідань в контексті тематики конференції Світлана Капітанець виступила з доповіддю «Розвиток комунікаційної системи Державної митної служби України в індетермінованих умовах», наголосивши на важливості та ролі комунікаційної складової Держмитслужби для забезпечення її належного функціонування відповідно до вимог і практики сучасності.

Також усі учасники пройшли тренінг за такими темами: Академічний видавничий процес; Поширення результатів дослідження; Збільшення впливу вашого дослідження. Вагомою частиною конференції стало проходження міжнародного наукового стажування, програма якого складалась з 6-х навчальних модулів (120 год.). За його результатами отримано Європейський сертифікат за успішно завершене навчання у форматі 6-ECTS з додатком за напрямом професійної діяльності «Public Governmence and Customs Administrating».

Крім стажування, учасники форуму отримали можливість надрукувати свої наукові доробки у фаховому виданні Європейського Союзу «The Journal of International Legal Communication» та подати праці до міжнародних журналів, включених до наукометричних баз Scopus i Web of Science. Безумовно важливим аспектом конференції, враховуючи його насиченість заходами та не применшуючи при цьому значущості кожного з них, стало спілкування та обмін досвідом у колі колег-науковців, що завжди було і залишається найвищою цінністю та невід’ємною складовою наукового середовища.