26 червня 2023 року під головуванням в. о. проректора з наукової роботи Державного податкового університету Олександри Смірнової відбулося засідання НДІ фінансової політики, на якому керівники НДНТР звітували про хід виконання наукових досліджень відповідно до завдань і термінів, встановлених технічними завданнями. Наразі Інститут є виконавцем 3-х НДНТР, головним замовником яких є Міністерство фінансів України:

  • «Національний аспект взаємної адміністративної допомоги у рамках Конвенції про процедуру спільного транзиту»;
  • «Створення в Україні «сухих портів» як альтернативи контейнерному товарообігу через пункти пропуску на державному кордоні для морського сполучення»;
  • «Створення інноваційної системи підвищення кваліфікації у сфері бухгалтерського обліку в установах і організаціях державного сектору».

У своїх виступах доповідачі акцентували увагу на основних результатах виконання НДНТР за ІІ квартал 2023 року та звернули увагу на пріоритетні напрямах роботи за відповідною тематикою у подальшому.

Так, Віктор Заяц – керівник НДНТР «Національний аспект взаємної адміністративної допомоги у рамках Конвенції про процедуру спільного транзиту» повідомив про дослідження закордонного досвіду з питання взаємної адміністративної допомоги при процедурі спільного транзиту і проведений аналіз правових та організаційних особливостей здійснення взаємної адміністративної допомоги при процедурі спільного транзиту в Україні.

Сергій Попель – відповідальний виконавець НДНТР «Створення в Україні «сухих портів» як альтернативи контейнерному товарообігу через пункти пропуску на державному кордоні для морського сполучення» зазначив, що авторським колективом узагальнено теоретичні аспекти щодо визначення сутності, функціонального навантаження та практичної доцільності створення «сухих портів» в Україні; досліджено світовий досвід застосування «сухих портів» з метою логістичного удосконалення здійснення товарообігу, а також проаналізовано чинне світове і вітчизняне законодавство з питань створення та функціонування «сухих портів».

Володимир Краєвський – керівник НДНТР «Створення інноваційної системи підвищення кваліфікації у сфері бухгалтерського обліку в установах і організаціях державного сектору» у своєму виступ повідомив про дослідження питання взаємодії з державними органами для формування кількісного та якісного складу державних службовців, які зайняті у сфері бухгалтерського обліку в державному секторі, та визначив їх потреби у підвищенні кваліфікації.

Окрім цього, під час звітування керівники тем повідомили про участь у комунікативних заходах та апробацію результатів НДНТР.