30 листопада 2023 року науковці відділу митної та економічної безпеки НДІ фінансової політики традиційно стали учасниками комунікативного заходу «Наш кордон», який провів ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій». Захід проводився в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який реалізується ІЕД за сприяння Європейського Союзу, та співфінансування МФ «Відродження» та ATLAS Network. 

Майже 70 осіб доєднались до заходу. Це посадові особи департаментів Міністерства фінансів України, Держмитслужби, Держприкордонслужби, митниць, експерти з митних питань, науковці та представники громадськості.

Вітальні слова та виступи прозвучали від Олександра Москаленка – директора Департаменту митної політики Мінфіну та Андрія Артеменка – директора Департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитслужби. Присутніх ознайомили з презентацією результатів проведеного протягом жовтня-листопада 2023 року громадського моніторингу 2-х частинах під назвами «Наш кордон» та «Чесний кордон». Аналітики ІЕД оприлюднили узагальнені дані в контексті оцінки та очікування бізнесу щодо перешкод у здійсненні експортно-імпортної діяльності, а також оцінки та очікування громадян України щодо якості послуг, отриманих від Держмитслужби та Держприкордонслужби України та їх задоволеності умовами при перетині державного кордону між Україною та країнами Європейського Союзу та Республікою Молдова. Під час обговорення особливу увагу учасники заходу звернули на негативні наслідки блокування українського кордону перевізниками з боку Польщі та Словаччини, необхідність інфраструктурного поліпшення прикордоння. Також торкнулися актуальних питань українського євроінтеграційного поступу у сфері митної справи.