28 та 31 березня 2023 року аналітики відділу митної та економічної безпеки НДІ фінансової політики стали учасниками дистанційного семінару-консультації «Положення Митного кодексу ЄС та імплементаційних актів про митний борг», організованого проектом EU4PFM – програмою Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні.

У перший день роботи заходу його спікер Danguole Androsiuniene ознайомила учасників із правовими положеннями у сфері митного боргу, його виникнення при імпорті та експорті, а також із загальними положеннями про митний борг (заборони та обмеження, загальні правила обчислення розміру ввізного або вивізного мита, особливі правила обчислення розміру ввізного мита, місце виникнення митного боргу, строк встановлення моменту виникнення митного боргу).

Другий день роботи семінару-консультації був присвячений питанням сплати імпортного або експортного мита (строк сплати, відстрочка платежу, інші засоби оплати, примусова сплата, нарахування відсотків за заборгованість) та погашенню митного боргу й звільнення від нього.

Участь у заході також взяли представники департаментів Державної митної служби України та митниць, експерти з митних питань і представники громадськості. Під час семінару активно дискутувались питання практичних аспектів здійснення митної справи у контексті митного боргу.