Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 24 роки поспіль. Це свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш. Дата для Дня рідної мови була вибрана на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, котрі вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. Відтоді ця дата у Бангладеш стала днем полеглих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови.

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Матеріали, що пропоновані для перегляду, будуть в нагоді викладачам, студентам гуманітарних факультетів для опанування сучасною українською мовою, для піднесення культури мовлення, а також всім, хто серьойзно цікавиться мовними проблемами. В колекції видань особливе місце займають наукові праці Ф. де Сосюра, відомого швейцарського мовознавця; А.О.Білецького, визначного вітчизняного філолога-класика. Їх роботи зорієнтовані на цінності світової та вітчизняної культури, що притаманні сучасним суспільствам демократичного типу.