26 вересня за ініціативою Ради Європи в усіх куточках нашої планети традиційно відзначають Європейський день мов (European Day of Languages). Свято започатковано 6 грудня 2001 року з метою підтримки мовного розмаїття, двомовності кожного європейця, розвитку викладання різних мов у світі та їх вивчення.

Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються 24 мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька та інші.

Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити будь-якою з офіційних мов.

Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій, за винятком офіційних заходів, використовуються здебільшого англійська, французька і, меншою мірою, німецька. Будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.

Шановні користувачі!

З нагоди свята Європейського дня мов у Науковій бібліотеці Державного податкового університету (кім. 372, корпус С, абонемент навчальної літератури) експонується тематична виставка «Мовне розмаїття Європи», на якій представлені друковані видання з фонду книгозбірні.

Також пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Мовне розмаїття Європи».