8 жовтня в Україні відзначається День юриста.

Свято День юриста з’явилося в календарі України за указом Президента України Леоніда Кучми від 16 вересня 1997 року  на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України.

Вчені припускають, що саме в цей день у 1016 році Ярослав Мудрий видав звід законів «Руська правда», що став згодом правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.

Юриспруденція вважається однією з найдавніших професій у світі. Перші юристи з’явилися ще у Стародавньому Римі. Однак на той час вони ще не знали основ законів. Понтифіки (так називали юристів у Стародавньому Римі) просто володіли ораторським мистецтвом і переконували натовп слухачів у невинності свого клієнта. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука.

Сучасне поняття «юрист» об’єднує всіх людей, що займаються різноманітною професійною юридичною діяльністю, а саме – суддів, слідчих, прокурорів, нотаріусів, юрисконсультів, адвокатів.

Юрист повинен знати не тільки законодавство. Для нього також важливо дбати про етичну поведінку, добре володіти ораторським мистецтвом, щоб упевнено відстоювати і захищати права та інтереси людини. Забезпечення правових гарантій на практиці вимагає немало зусиль та ерудиції, гарної професійної кваліфікації та досвіду юридичної роботи.

З нагоди Дня юриста у Науковій бібліотеці Державного податкового університету (кім. 372, корпус С) експонується книжкова виставка «Юридична професія в Україні». На ній представлені видання, які висвітлюють основні напрями юридичної діяльності, законодавство України та література, яка допоможе зорієнтуватися у правових нормах та законах, аби в сучасних умовах уміти відстоювати і захищати свої права.

Також пропонуємо до вашого перегляду віртуальну виставку «Право і справедливість: до Дня юриста України».

Вітаємо всіх юристів із професійним святом!

Бажаємо вам завжди мати мудрість та рішучість у вирішенні юридичних питань, завжди дотримуватися високих стандартів етики та справедливості, та завжди бути на захисті прав і свобод громадян!

З Днем юриста!