День української писемності та мови відзначається з 1997 року, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток, популяризацію та водночас демонстрацію її багатства і краси.
Українська мова – одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття. Державною українська стала 26 жовтня 1989 року, нині нею володіє близько 45 мільйонів людей у всьому світі.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Шановні користувачі!
З нагоди святкування Дня української писемності та мови у Науковій бібліотеці університету (кім. 372, корпус С) експонується книжкова виставка «Мова – це глибина тисячоліть». Виставка допоможе розширити кругозір про нашу українську мову, познайомить з виданнями з мовознавста, культури мовлення та ділової мови. В запропонованих виданнях розглядаються питання фонетики, правопису та стилістики сучасної української літературної мови. На виставці представлено сучасні словники, які демонструють різноманіття української мови, допомагають правильно писати та вимовляти слова, сприяють інтелектуальному розвитку людини та її культурному рівню.
Також пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку даної тематики!