З 4 по 10 грудня 2023 року в Україні проходитиме Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».

Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

Цьогоріч гасло акції — «Бути своїми». Як зазначають в Українському інституті книги (УIК), гасло означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами. «Ми віримо, що зорганізована акція стане прекрасною можливістю нагадати всім українцям про важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації», — наголошують в УІК.

Шановні користувачі!

Щоб долучитися до акції, розмістіть допис чи низку дописів про свої читацькі уподобання з гештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми. Це можуть бути такі або подібні дописи:

• перелік важливих для вас книжок;
  • історія про книжку, яка справила враження;
  • міркування про важливість читання у будь-якій із соціальних мереж;
  • заклик до знайомих долучитися до акції та поділитися своїми читацькими історіями.

Тижні читання проводяться в багатьох країнах світу: у Великій Британії таких тижні аж два на рік (травень та листопад), у Канаді він проводиться у квітні, у США та Великій Британії тиждень читання фокусується на дитячому читанні та проводиться двічі на рік одночасно. Інші країни проводять тиждень з огляду на читацькі звичаї населення. В Україні ця традиція була започаткована у 2021 з ініціативи УІК та припадає на дні підготувань до зимових свят.

Наукова бібліотека Державного податкового Університету долучається до Акції та запрошує всіх бажаючих відвідати виставку нових видань переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», яка експонується в кім. 372 корпусу С (абонемент навчальної літератури).