Щороку 26 квітня Україна й увесь світ згадує Чорнобильську катастрофу. Особливо важливо сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення РФ, нагадати людству про трагічні події для подальшої консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення та вшанування пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Через недбалість та навмисне замовчування тодішньої промосковської влади, це невимовне горе забрало життя багатьох тисяч людей, а шкоди здоров’ю завдало мільйонам. Наслідки відчуваємо і досі, і відчуватимуть ще й майбутні покоління.

За 37 років Чорнобиль встиг пережити й другу катастрофу – 35 днів у російській окупації.

Сьогодні РФ можуть створити ще більшу катастрофу. Вони загрожують світові, атакуючи українські атомні станції та залякуючи ядерною війною. Нині українцям доводиться знову ризикувати життям, щоб зупинити ворога, який вже заподіяв десятки ядерних злочинів.

Надзвичайно важливо знати і розуміти наслідки Чорнобильської трагедії, які висвітлені на сторінках документальних історичних джерел. Пропонуємо разом з авторами переглянути, згадати, уявити та переосмислити вчинені злочини проти українського народу.

До вашої уваги - відео презентація книг, представлених на книжковій виставці: «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам'ять», яка експонується у Науковій бібліотеці Державного податкового університету.

Більш детальніше ознайомитись з висвітленими подіями трагедії ви зможете, завітавши до абонементу навчальної літератури Наукової бібіотеки, корпус С, кім. 372.

Наш сайт: https://library.nusta.edu.ua 

Наш ютюб канал: https://www.youtube.com/@user-oh4ew5py2u