30.01.2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 262 «Правоохоронна діяльність» першого року навчання була проведена гостьова лекція на тему «Система національної безпеки України». Лекція проходила в межах виконання плану організаційно-виховної роботи кафедри фінансового та податкового права Навчально-наукового інституту права. Тема лекції безпосередньо пов’язана з темою навчальної дисципліни «Правове регулювання національної безпеки», провідним викладачем якої є професор кафедри фінансового та податкового права, доктор юридичних наук, професор Олег Григорович Боднарчук (організатор заходу).

Запрошеним гостем був Георгій Володимирович Попов - адвокат АО «Актум Груп», доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України, національний експерт Ради Європи, експроректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України, радник юстиції, лектор Вищої школи адвокатури, тематичний тренер Національної школи суддів України.

Від запрошеного лектора студенти мали змогу прослухати доволі цікаву та головне практичну лекцію яка була присвячена поняттю, призначенню,  функціям, завданням системи забезпечення національної безпеки. Питання, які висувалися для обговорення це загальна мобілізація військовозобов’язаних в Україні та її особливості. Лектором Георгієм Поповим було акцентовано увагу на законодавчі, нормативно-правові акти, якими регулюється процес поповнення Збройних сил України новими військовослужбовцями, новели законодавства стосовно правопорушень та злочинів під час мобілізації, а також на прикрі інциденти із працівниками ТЦК і СП у різних куточках України, недосконалість існуючої системи мобілізації та потребу змін до підходів її проведення.

Під час лекції студенти мали можливість поставити запитання та отримати відповіді, що ґрунтуються на законі та практиці його застосування.

На закінчення професор кафедри фінансового та податкового права Олег Боднарчук подякував присутнім за участь, а спікеру Георгію Попову – за цікаву та пізнавальну інформацію, яка стане у нагоді студентам спеціальності «Правоохоронна діяльність» не тільки під час навчання, але й у повсякденному житті.