Гостьова лекція д.ю.н., ад’юнкта кафедри фінансового та податкового права Факультету права та адміністрації Університету Вармії та Мазури в Ольштині Республіки Польща Януша Орловського була проведена 16 жовтня 2023 року на тему: «Сучасна податкова система Польщі».

Януш Орловський з 2008 року тісно співпрацює з ДПУ і неодноразово приймав участь в наукового-комунікативних заходах як офлайн так і онлайн.

Лекція була проведена для здобувачів третього курсу ННІ права та науково-педагогічних працівників ДПУ.

Януш Орловський охарактеризував особливості сучасної податкової системи Польщі та розкрив поняття, види, специфіку і особливості багатьох податків, а саме: ПДВ, ПДФО, акцизний податок, корпоративний податок, податок на азартні ігри й т.д. Підкреслив схожість та провів порівняння польських податків з українськими, а також розповів про реформування податкової системи Польщі. Лектор розповів про такі податки, які поширюються лише на певні області Польщі, наприклад, податок для власників собак або податок на транспортний засіб. Проаналізував ставки до кожного податку, а також пільги, які надані певним громадянам Польщі і завдяки яким вони можуть звільнятися від виплати податків.

Наприкінці лекції здобувачі вищої освіти мали змогу задати запитання та отримати на них відповіді; подякувати лектору за таку цікаву та корисну лекцію, що стала додатковим джерелом знань для майбутніх юристів, адже розглянута тематика є справді актуальною в наш час.