12.04.2023 року на кафедрі приватного права ННІ Права відбулась зустріч здобувачів та членів наукового Гуртка «Scriptum» зі стейкхолдером - приватним виконавцем київського виконавчого округу Анатолієм Телявським. Обговорювали сучасний стан і перспективи професії. Акцент спікера був зосереджений на популяризації інституту приватних виконавців, на необхідності підвищення рівня правосвідомості громадян та усвідомлення специфіки роботи, повноважень цих осіб, що в свою чергу веде до більш загальних результатів: зміцнення довіри до правосуддя, зміцнення позицій держави на міжнародній арені, привабливість її на міжнародному ринку, а також привабливість її інвестиційного ринку. Підкреслював важливість вивчення дисципліни виконавчого провадження в межах навчання за спеціальністю 081 «Право».

Обговорювали питання вимог до приватного виконавця, його повноважень; допуску до кваліфікаційного іспиту та його складення; про вимоги до офісу приватного виконавця та страхування його цивільно-правової відповідальності; про обов’язкове внесення відомостей про нього до Єдиного реєстру приватних виконавців України як умова здійснення його діяльності; про винагороду приватного виконавця та оподаткування його діяльності, а також відповідальність приватного виконавця, оскарження дій, рішень та бездіяльності. Увагу приділили Асоціації приватних виконавців України, що об’єднує всіх приватних виконавців та утворюється з метою забезпечення реалізації завдань самоврядування.

Спікер ділився практичним досвідом, цікавими кейсами та проблемами, які можуть виникати під час здійснення діяльності приватного виконавця. Зазначив стосовно недосконалості і обмеженості діяльності приватних виконавців порівняно з органами державної виконавчої служби та окреслив перспективи розвитки інституту приватних виконавців і сфери виконавчого провадження в цілому.