24.03.2023 р. на факультеті податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету для студентів груп ОББ-21-2 та ОБ-22-2 проведено відкриту виховну годину куратора на тему: «Булінг – реалії сьогодення, чи проблеми виховання?». Спікерами були: Костевська Наталія Валеріївна,  практичний психолог відділу молодіжної політики та соціальної роботи, Параниця Надія Володимирівна, доцент, к.е.н, доцент кафедри облікових технологій та бізнес-аналітики та Судак Діана Леонідівна, провідний фахівець кафедри обліку та консалтингу.

Студенти ще раз впевнилися, що можливість самостверджуватися за рахунок когось – це, в першу чергу, прихована неспроможність і слабкість людини, а вже потім сумнівний авторитет серед однолітків. У системі цькування вирізняють три сторони: жертви, нападники та свідки. Негативний вплив цькування відбувається на всі три категорії. В ньому є прямі та непрямі жертви, насилля та інформаційний ефект. Булінг формує відповідну модель поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків. Головне вчасно попереджувати будь-які прояви булінгу, своєчасно розпізнавати його ознаки: системність, наявність кривдника та жертви й, відповідно, сам прояв агресії (або навпаки, бездіяльність), який породжує страх, тривогу в потерпілого.