14 жовтня 2022 р. кафедрою міжнародного права Навчально-наукового інституту права Державного податкового університету було проведено захід для учнів 11 класу Ірпінської спеціалізованої школи №2.

Тема зустрічі «Правовий статус полонених в Україні» була презентована к.ю.н., доцентом кафедри міжнародного права Ярославом Федоровичем Фокіним.

Повномасштабна агресія Російської Федерації проти України визначила різні соціально-політичні та гуманітарні прогалини чинного законодавства, які необхідно усувати через зміни. Сьогодні є надзвичайно актуальною проблема порушення прав людини, пов’язана з утриманням на тимчасово окупованій території України або на території РФ українських громадян (в якості заручників, військовополонених чи політичних в’язнів). Нам відомі випадки чисельних порушень з боку противника як норм національного законодавства, так і норм міжнародного права.

Даний виступ був присвячений правовому статусу військовополонених в Україні.

IMG 20221014 123607 464

IMG 20221014 123556 615

Втім, у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, яка розпочалася ще в 2014 р, а своєї повномасштабності набула 24 лютого 2022 р., міжнародне право потребує розв’язання низки проблем як на рівні нормативного регулювання, так і необхідності свого інституційного реформування. Сьогодні перед ООН та її органами постало питання реального забезпечення тих цілей та завдань задля яких і була створена ця універсальна міжнародна організація.

Висловлюємо щиро подяку учням та класному керівнику Тетяні Іванівні Соловйовій за можливість проведення заходу.

Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!!!