29 листопада 2023 р. кафедрою міжнародного права Навчально-наукового інституту правапроведений круглий стіл з нагоди Міжнародного дня прав людини на тему: «Права людини в сучасних умовах: гуманістичний та безпековий вимір».

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся директор інституту, д.ю.н., професор Василь Васильович Топчій, який наголосив, що обрана тема для обговорення є надактуальною, оскільки в сучасних умовах державно-правової дійсності права людини, які ґрунтуються на свободі та рівності можливостей, самоідентичності, соціальній захищеності та юридичних механізмах забезпечення і гарантування, є основою збалансованого розвитку індивіда, суспільства, держави. Україна в умовах повномасштабного збройного конфлікту з агресором, робить все можливе задля забезпечення і гарантування основоположних прав людини, а саме права на життя, на особисту безпеку та недоторканість, захист цивільного населення в умовах збройного конфлікту, захист прав внутрішньо переміщених осіб тощо.

Пріоритетними тематичними напрямки роботи круглого столу стали:

• співвідношення міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права;
  • роль міжнародних організацій та правозахисні механізми захисту прав людини;
  • реформування системи безпеки та можливість створення спеціального трибуналу тощо.

Кафедра міжнародного права дякує всім науковцям та здобувачам вищої освіти за долучення до обговорення нагальних проблем.

Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!!!