19 квітня 2023 р. кафедрою міжнародного права було проведено круглий стіл на тему: «Міжнародний досвід створення та функціонування спеціальних військових трибуналів зі злочину агресії: історико-правові аспекти». Ініціаторами та учасниками заходу виступили студенти кафедрального наукового гуртка «Студії міжнародного права» під керівництвом доцента кафедри Катерини Сергіївни Лісової.

До роботи круглого столу долучились і викладачі кафедри.

Для обговорення члени гуртка обрали дуже актуальну і разом тим складну тему. Адже для кожного українця сьогодні важливим є покарання очільників рф за вчинений міжнародний злочин агресії на території нашої держави. Варто вивчити  всі можливі варіанти переслідування агресора!

Учасниками круглого столу було ґрунтовно розглянуто такі питання як:

• міжнародно-правовий досвід функціонування спеціальних судових органів зі злочину агресії;
  • історія і правові наслідки міжнародних військових трибуналів (Нюрнберзький, Токійський, по колишній Югославії та по Руанді);
  • поняття та склад злочину агресії у сучасному міжнародному праві;
  • міжнародно-правова кваліфікація діянь, вчинених рф проти України як злочин агресії;
  • правові підстави та перспективи створення міжнародного військового трибуналу для покарання рф за злочини в Україні.

Всі присутні мали можливість послухати та подискутувати за темами доповідей, які супроводжувались цікавими презентаціями.

Учасники круглого столу отримали сертифікати про свою участь.

Дякуємо всім за плідну роботу! До нових зустрічей!