З нагоди Дня юриста та в рамках реалізації проведення гостьових лекцій на кафедрі міжнародного права відбулася зустріч практикуючого адвоката, радниці Адвокатського об’єднання «Сергій Козьяков та Партнери» Олени Гладюк з здобувачами вищої освіти Навчально-наукового інституту права.

Свою лекцію Олена Гладюк присвятила судовій справі за якою цілих дев’ять років спостерігала вся Україна, а саме справі про «скіфське золото». Предметом суперечки була колекція з 565 музейних предметів, наданих центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, національним заповідником "Херсонес Таврійський" і Бахчисарайським історико-культурним заповідником, які були привезені для експонування в музей Алларда Пірсона (Нідерланди) 6 лютого 2014 року в рамках виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі". Після анексії росією Криму нідерландська сторона відмовилась повертати експонати виставки кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що брала їх від України. Міністерство культури рф наполягало на передачі колекції «скіфського золота» у власність росії.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама визнав права України на колекцію та постановив передати її в Київ. У березні 2019 року розпочався новий виток справи - в Апеляційному суді Амстердама. Цього року Верховний суд Нідерландів зобов’язав музей Алларда Пірсона   передати Україні кримські золоті артефакти античної доби й скіфської епохи, чим завершив тривалий судовий процес.

Будучи радницею Адвокатського об’єднання «Сергій Козьяков та Партнери», яке представляло інтереси України у цій судовій справі, Олена Гладюк розповіла студентам про цікаві деталі судового розгляду на всіх його етапах. Зупинилась на проблемах, які стояли на перешкоді українських адвокатів. Адже росія не шкодувала ресурсів на юристів-міжнародників та всіляких «експертів» у спробах незаконного привласнення культурних цінностей України.

По закінченню лекції лекції Олена Гладюк продемонструвала студентам фрагменти документального фільму присвяченого судовій справі про «скіфське золото» під назвою «Скарби Криму». Після чого почалось жваве обговорення теми та запитання лектору.

На завершення зустрічі, здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри міжнародного права щиро подякували Олені Гладюк за цікаву лекцію.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!