01 листопада 2022 р. в рамках «Тижня академічної доброчесності в ДПУ» з метою популяризації культури академічної доброчесності на кафедрі міжнародного права було організовано та проведено кураторську годину доцентом кафедри Лісовою К.С із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 293 «Міжнародне право». Здобувачі, які нещодавно поповнили лави податкового університету, прослухали лекцію на тему: «Академічна доброчесність в Державному податковому університеті».

Куратор ознайомила здобувачів з основними принципами та фундаментальними цінностями академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин  Державному податковому університеті.

fdkbn

Актуальними питаннями для обговорення стали:

- академічна чесність у наукових дослідженнях, ознаки порушення академічної доброчесності згідно із законом України «Про освіту»;

-плагіат у науковій роботі та шляхи боротьби із ним;

- види плагіату, фабрикація та фальсифікація у наукових роботах;

- порушення академічної доброчесності здобувачами освіти та покарання за нього.

В ході бесіди з куратором, здобувачі вищої освіти усвідомили, що для забезпечення академічної доброчесності необхідно дотримуватися наступних принципів: верховенства права, законності, науковості, професіоналізму та компетентності, поваги і взаємної довіри, відкритості і прозорості, відповідальності за порушення академічної доброчесності. Також вони дізналися, що за порушення академічної доброчесності педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники закладів освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності.

Сподіваємось, що даний захід спрятиме  повазі здобувачів вищої освіти до чужої інтелектуальної власності та дотриманню ними основних принципів академічної доброчесності.

Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!