31 травня 2024 року в он-лайн форматі відбулося зустріч робочої групи освітньої програми підготовки «Міжнародне оподаткування» здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 071 Облік і оподаткування.

На зустрічі були присутні:

• Завідувач кафедри адміністрування податків, к.е.н., доцент Ольга Іванишина;
  • Гарант ОПП «Міжнародне оподаткування» підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти, д.ю.н., професор кафедри адміністрування податків Сергій Лекарь;
  • Професорсько-викладацький склад кафедри адміністрування податків.

Запрошені до обговорення:

1. Микола Дмитрович Пасічний, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів Державного торговельно-економічно університету, експерт НАЗЯВО
  2. Костянтин Сергійович Шапошников, д.е.н., професор, начальник відділу науково-дослідної роботи та атестації наукових кадрів, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України
  3. Леся Миколаївна Кашпур, к.н. держ. упр., начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства ВГО «Асоціація платників податків України»
  4. Артем Сергійович Моргуненко, головний державний інспектор відділу перевірок управління контрольованих операцій Департаменту трансферного ціноутворення ДПС України
  5. Тамара Олександрівна Нікуліна, головний державний інспектор відділу адміністрування податків з фізичних осіб- підприємців управління адміністрування податку на доходи фізичних осіб та самозайнятих осіб Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України,
  6. Здобувачі вищої освіти.

Завідувач кафедри адміністрування податків, к.е.н., доцент Ольга Іванишина сказала вступне слово, коротко визначила переваги та особливості ОПП, представила присутніх стейкхолдерів, професорсько-викладацький колектив та студентів.

Гарант ОПП Сергій Лекарь ознайомив усіх присутніх з новою редакцією освітньо-професійної програми «Міжнародне оподаткування». Акценти були зроблені на тому, що вже зроблено, які позитивні та негативні моменти впровадження нової програми з вересня 2023 року. Для покращення підготовки магістрів запропоновані зміни в окремих освітніх компонентах загального та професійного циклу підготовки.

Леся Кашпур наголосила про важливість практичної складової підготовки та запрошення лекторів практиків. Костянтин Шапошников наголосив на потребі поступового впровадження європейських підходів в організації навчального процесу ОПП «Міжнародне оподаткування». Микола Пасічний процитував рекомендації МОН та НАЗЯВО для формування та модернізації освітніх програм.

Студент групи ОММ-23-1 Максим Горох додав, що дисципліни програми повною мірою забезпечують формування у здобувачів вищої освіти навичок і вмінь з міжнародного оподаткування.

Здобувачі вищої освіти, висловилися в підтримку подальшого удосконалення програми, адже проект програми 2024 року дуальної підготовки магістрів з міжнародного оподаткування продовжує перший проект дуальної освіти в ДПУ, який показав результативність та масштабувався на обговорювану ОПП «Міжнародне оподаткування».

Отже, зустріч робочої групи освітньо-професійної програми ОПП «Міжнародне оподаткування» підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 071 Облік і оподаткування пройшла конструктивно, продуктивно на дуже високому фаховому рівні, а рекомендації стейкхолдерів та здобувачів вищої освіти обов’язково будуть враховані і втілені в життя.