23.02.2024 року в Державному податковому Університеті розпочато факультативний курс: «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство» (Грантова Угода №  101125984 – TIEU).

Викладачі кафедри адміністрування податків Прокопенко Ірина та Іванишина Ольга провели лекційне заняття на тему: «Визначення поняття «податкова культура» та морально-етичні аспекти в оподаткуванні» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання 071 спеціальності «Облік і оподаткування» освітньо-професійних програм «Облік, бізнес аналітика та аудит», «Податкове консультування».

Викладачами акцентовано увагу слухачів на аспектах залежності розвитку податкової культури в країнах ЄС від дії ряду чинників: етнонаціональних особливостей сприймання загальнолюдських цінностей; історично обумовлених національних традицій сплати податків та устрою податкової системи; умов соціального та інтелектуального розвитку громадян; характеру взаємодії між платникам податків та податковими органами.

Наприкінці заняття відбулось обговорення питань впливу податкової культури на функціонування податкової системи будь-якої держави та необхідності підвищення рівня культури сплати податків в Україні а також покращення взаємовідносини з податковими органами, зважаючи на досвід країн ЄС.