12.10.2024 року в Державному податковому Університеті розпочато заняття факультативного курсу: «Податкова культура країн ЄС», які проводяться другий рік поспіль в рамках виконання Проєкту ЄС Еразмус+ «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство» 101125984 – TIEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH (Грантова Угода № 101125984 -TIEU).

Метою курсу є вивчення досвіду щодо податкової культури і демократизації взаємовідносин між платниками податків та органами податкової служби в країнах ЄС. Оволодіння знаннями в межах цього курсу дасть змогу студентам краще зрозуміти мотиви поведінки платників податків в країнах ЄС, розвивати нові компетентності та генерувати нові знання у здобувачів освіти. Курс орієнтований на нове економічне мислення, має комплексний міжгалузевий характер.

Лекції і семінари проводять викладачі кафедри адміністрування податків – Ірина Прокопенко та Ольга Іванишина. На заняттях присутні студенти першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання факультету податкової справи, обліку та аудиту; факультету фінансів та цифрових технологій, Навчально-наукового інститут права.

Наприкінці заняття відбулось обговорення питань впливу податкової культури на функціонування податкової системи будь-якої держави та необхідності підвищення рівня культури сплати податків в Україні а також покращення взаємовідносини з податковими органами, зважаючи на досвід країн ЄС.