27.10.2023 року на кафедрі фіскального адміністрування Державного податкового Університету відбулась презентація Проєкту Європейського Союзу : Модуль Жана Моне «Оподаткування та податкову культура країн ЄС: досвід для України» виконавцями проєкту – викладачами кафедри фіскального адміністрування.

Прокопенко І.А (керівник проєкту) та Іванишина О.С. (лідер проєкту) поділились досвідом написання Проєкту, який отримав фінансування від ЄС в жовтні 2023 року та ознайомили колектив кафедри з цілями Проєкту та очікуваними результатами Проєкту.

Модуль Жана Моне «Оподаткування та податкова культура країн ЄС: досвід для України» (далі – Проєкт) направлений на формування стійкого інтересу до оподаткування та податкової культури країн ЄС у платників податків та представників органів державної влади і управління України через запровадження системи навчальних, науково-комунікативних та інформаційно-просвітницьких заходів, які будуть орієнтувати українське суспільство на європейські стандарти та цінності в сфері оподаткування і культури сплати податків та будуть сприяти формуванню свідомого ставлення платників до сплати податків та підвищать рівень довіри платників податків до органів державної влади і управління України.

Цілями Проекту є:

1. Стимулювати досконалість викладання та досліджень у сфері оподаткування та податкової культури в країнах ЄС шляхом проведення університетських курсів в рамках бакалаврських, магістерських та програм підвищення кваліфікації.
  2. Розвивати нові компетенції студентів університетів та слухачів курсів Проєкту, які генеруватимуть нові знання та стануть агентами змін: у сфері оподаткування та розвитку податкової культури в Україні; у налагодженні взаємовигідних партнерських відносин між платниками податків та органами влади відповідно до європейських стандартів та зможуть працювати у спільних проєктах з європейськими партнерами для реалізації податкової політики в контексті постійних змін та реалій сьогодення.
  3. Сприяти зближенню України з ЄС відповідно до цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині імплементації стандартів та кращих практик ЄС у сфері оподаткування та культури сплати податків і дотримання податкового законодавства шляхом удосконалення податкової системи України та підвищення рівня добровільної сплати податків шляхом покращення партнерських відносин між платниками податків та органами влади.
  4. Сприяти діалогу в українському суспільстві між: студентами, аспірантами, викладачами українських університетів; представниками органів державної влади, що формують податкову політику (МФУ, ДПСУ); представниками громадських організацій, що опікуються питаннями оподаткування (Асоціація платників податків України (далі –АППУ), Спілка податкових консультантів України (далі –СПКУ); представниками громадянського суспільства та ЗМІ щодо поширення та імплементації в Україні кращих податкових практик та традицій податкової культури, які існують в ЄС.

Виконавці Проєкту обговорили з колективом кафедри робочий план підготовки реалізації Проєкту згідно грантової угоди 101125984 – TIEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH від 25.09.2023.