В рамках циклу гостьових лекцій в ДПУ 4 жовтня 2023 року на запрошення кафедри фіскального адміністрування ФПСОА була проведена онлайн-лекція Раффаеле Петруцці. Лектор є керуючим директором Центру трансфертного ціноутворення WU в Інституті австрійського та міжнародного податкового права WU, а також міжнародним податковим радником, який спеціалізується на міжнародному корпоративному оподаткуванні та трансфертному ціноутворенні в L&P Global (Відень) і Ludovici Piccone & Partners (Мілан)! Тема лекції: «Міжнародне оподаткування».

Захід дуже зацікавив здобувачів та викладачів Державного податкового університету, тому приєдналося на лекцію більше 60 людей!

Лектор постійно наголошував, що кожна держава втрачає значні податкові надходження внаслідок застосування транснаціональними корпораціями агресивного податкового планування (для перенесення доходів до юрисдикцій з більш сприятливими режимами оподаткування), реструктуризації моделей бізнесу з метою зниження бази оподаткування та ін.

Раффаеле Петруцці на слайдах відобразив особливості міжнародного оподаткування та здійснення трансфертного ціноутворення. Дуже цікаво було роз’яснено питання, що стосуються трансфертного ціноутворення, адже відповідно з настановами ОЕРС, однією із пріоритетних цілей, задля досягнення якої запроваджується трансфертне ціноутворення, є розвиток міжнародної торгівлі та міжнародних інвестицій. Ця сфера є найбільш привабливою для використання схем мінімізації податків. За своєю природою міжнародна торгівля є найбільш вразливою з точки зору оподаткування, що створює можливість застосування різних схем ухилення від сплати податків, що супроводжується низькою імовірністю їх виявлення та розкриття.

Студенти та викладачі ДПУ слухали лекцію Раффаеле Петруцці з величезним задоволенням.  Кожен отримав цікаву та нову для себе інформацію. Після лекції Раффаеле Петруцці відповів на всі питання слухачів.
Дякуємо Раффаеле Петруцці за професійний підхід до проведення лекції та за корисний і актуальний досвід, яким він щиро поділився з нами.

З нетерпінням чекаємо нової лекції професора Раффаеле Петруцці!