Професор кафедри фіскального адміністрування Швабій Костянтин Іванович провів дослідження під назвою "Діагностика системи місцевого оподаткування", у складі колективу Growford Institute за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»! Експерти знаходили шляхи зміцнення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування. Цей аналітичний звіт містить результати діагностики системи місцевого оподаткування України, в якій ключове місце займає податок на майно. Зокрема, експерти Growford Institute розглянули міжнародний досвід оподаткування майна з акцентом на східноєвропейські країни та провели аналіз тенденцій розвитку і фіскальної ефективності місцевих податків і зборів, а також визначили рівень і фактори соціально-економічної диференціації регіонів України. На основі проведених глибинних напівструктурованих інтерв’ю з представниками органів місцевого самоврядування територіальних громад та співробітниками ДПС України здійснено характеристику сучасного стану, проблем та напрямів підвищення фіскальної ефективності системи місцевого оподаткування, в тому числі в частині адміністрування місцевих податків.

Експерти оцінили податковий розрив із податку на майно за ключовими складовими: нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плата за землю.

Посилання на звіт.