30 травня 2023 року у Державному податковому університеті в змішаному форматі (онлайн та офлайн) відбувся комунікативний захід – науково-практичний круглий стіл «Нові реалії здійснення митної справи в Україні», до участі в якому активно долучилися близько 70 учасників – посадові особи Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, представники закладів вищої освіти та наукові аналітики.

Організаторами цього заходу стали Науково-дослідний інститут фінансової політики і Навчально-науковий інститут економічної безпеки та митної справи.

Відкриваючи круглий стіл в.о. проректора з наукової роботи ДПУ Олександра Смірнова наголосила на актуальності даного заходу, зазначивши, що сьогодні Україна перебуває у пошуках нової парадигми реалізації митної політики з урахуванням наших реалій та воєнного стану та висловила сподівання, що науковий захід стане своєрідним містком для продовження плідної співпраці науковців та практиків митної сфери.

Також з вітальним словом до усіх присутніх звернувся директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України Москаленко Олександр Петрович наголосивши на актуальності обраної тематики та важливості обговорення і пошуку ключових напрямів розвитку митної політики.

Учасники круглого столу отримали можливість заслухати спікерів цього комунікативного заходу, зокрема представників Державної митної служби України: Касьяна В. В., Дорофєєву Л. М., Демченка С. С., Артеменка А. В., Чернецького С. С., Доброва О. І., Перепелицю В. В., Галочку Г. В. та Караваєва Т. А., в особі якого була представлена наукова спільнота.

Учасники долучалися до заходу в змішаному форматі: презентували власні доповіді, вели цікаві дискусії з колегами – фахівцями з різних регіонів України (Ірпеня, Хмельницького, Києва, Одеси, Тернополя, Чернівців, Полтави, Дніпра, Ужгорода). Активну участь в обговоренні проблемних питань взяли науковці НДІ фінансової політики (завідувач відділу митної та економічної безпеки к.пед.н., доцент Капітанець С. В., завідувач відділу розвитку митної справи к.е.н., доцент, с.н.с. Фрадинський О. А., старший науковий співробітник Заяц В. В.), ННІ економічної безпеки та митної справи (завідувач кафедри митної справи та товарознавства д. е. н., професор Гребельник О. П.), а також декан факультету податкової справи, обліку та аудиту (д.е.н., професор Краєвський В. М.).

Зазначена проблематика не залишила нікого із учасників круглого столу байдужим. Практично кожна доповідь супроводжувалася запитаннями до спікерів та активно обговорювалася присутніми митниками-практиками, а також представниками наукового середовища.

Підбила підсумки заходу, модератор – доктор економічних наук, професор, директор Науково-дослідного інституту фінансової політики Державного податкового університету Надія Давиденко. Вона також нагадала присутнім, що тези учасників круглого столу будуть розміщені на сайті ДПУ.

Організатори науково-практичного круглого столу «Нові реалії здійснення митної справи в Україні» висловлюють слова щирої вдячності спікерам наукового заходу, усім його учасникам та Хмельницькій торгово-промисловій палаті, в особі її Президента Белякової Наталії Миколаївни.

Збірник тез круглого столу.