10 березня 2023 року, в режимі он-лайн, науковцями Інституту спільно із посадовцями Державної митної служби України було проведено науково-методологічний семінар з обговорення виконання НДНТР у 2023 році на тему «Національний аспект взаємної адміністративної допомоги в рамках Конвенції про процедуру спільного транзиту».

У роботі семінару взяли участь:

• представники Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи: Аліна Брендак, Ігор Буша, Мар’яна Гоменюк, Віктор Курилов, Олександр Пасічник;
  • експерт Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні Костянтин Більчук (EU4PFM);
  • науковці Інституту: Віктор Заяц, Ельвіра Молдаван, Світлана Капітанець, Марія Кармаліта, Наталія Шкуренко, Олександр Фрадинський.

Головуючим на семінарі був директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Державної митної служби України Сергій Демченко.

Під час семінару керівник НДНТР Віктор Заяц ознайомив учасників із станом виконання НДНТР, проаналізував орієнтовний план дослідження та детально зупинився на характеристиці кожної складової. Було акцентовано увагу представників Державної митної служби України на очікуваних наукових результатах роботи.

Головуючий на семінарі, директор Департаменту Сергій Демченко, наголосив на необхідності чітко відповідати вузькоспеціалізованому напряму дослідження та озвучив варіанти очікуваного практичного результату.

В ході активної дискусії фахівці-практики висловили своє бачення  та окреслили орієнтири виконання НДНТР, а науковці Інституту мали змогу задати свої запитання, зокрема щодо вибірки позитивного світового досвіду, формування митного боргу тощо.

На завершення семінару, головуючим, було підкреслено важливість та корисність проведення такого заходу та висловлено позицію про те, що результати виконання науковцями НДНТР стануть у нагоді фахівцям-практикам.