IMG b4c547e2e232f928f7469dbb5b8e6a82 V

Про зміни у вітчизняне податкове законодавство, враховуючи стандарти Європейського Союзу, говорили 16 вересня 2022 року наукові співробітники Науково-дослідного інституту фінансової політики та науково-педагогічні працівники Державного податкового університету, відомі експерти у сфері податкових реформ,  громадські діячі та представники бізнесу. Члени робочої групи щодо розробки проєкту європейського податкового кодексу України зібралися на перше засідання для обговорення змістовних та організаційних питань.

Питання порядку денного:

• потреба у розробленні проєкту нового Податкового кодексу України чи внесенні змін до чинного;
  • що вже зроблено: оцінка стану адаптації податкового законодавства України до права ЄС;
  • необхідні зміни до податкового законодавства України у сфері прямого оподаткування;
  • податкові аспекти acquis ЄС як орієнтири вдосконалення непрямого оподаткування;
  • місцеве оподаткування як основа фінансової самодостатності місцевих бюджетів;
  • позиція бізнесу щодо майбутніх податкових змін у контексті євроінтеграційних процесів.

Із пропозиціями щодо майбутньої роботи над проєктом європейського податкового кодексу України виступили: в.о. ректора ДПУ, голова робочої групи Валентина Унинець-Ходаківська; президент Асоціації платників податків України, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, співголова робочої групи Грігол Катамадзе; д.е.н., професор, головний науковий співробітник НДІ ФП ДПУ, член робочої групи Захарій Варналій; голова Інвестиційної ради Ірпеня, співзасновник «Фонду відновлення Ірпеня», член робочої групи Володимир Карплюк; д.е.н., професор ДПУ член робочої групи Костянтин Швабій; віце-президент ВГО АППУ, директор директорату з питань фінансів та податкової політики, Голова Ради ГО «Інститут податкових реформ», член робочої групи Олена Хотенко; експерт податкового законодавства та державного фінансування ГО «Інститут податкових реформ», член робочої групи Марина Стадник; керівник практики податкового консалтингу «Legal House», член робочої групи Галина Пилипенко; к.ю.н., доцент, старший науковий співробітник НДІ ФП ДПУ, член робочої групи Дмитро Стародуб. Організацію та координацію засідання робочої групи здійснювали в.о. проректора з наукової роботи та рекрутації, д.ю.н Марина Пижова та в.о. директора НДІ ФП, д.ю.н., доцент Марія Кармаліта.

Учасники робочої групи плідно попрацювали, мали творчу результативну дискусію, зміцнили партнерські взаємини.

Разом ми сила!