11 травня на базі Державного податкового університету розпочав роботу Національний форум органів студентського самоврядування, мета якого – обговорення актуальних питань щодо розвитку студентського самоврядування, обмін досвідом та пошук нових партнерів для подальшої співпраці.

Організаторами Форуму виступили лідери студентського парламенту ДПУ спільно з Громадською організацією «Українська асоціація студентів» (ГО «УАС»).

Перший день заходу видався насиченим. Після реєстрації та ранкової кави гості Форуму переглянули презентацію Університету «Кампус незламного» і прослухали виступи волонтера, захисника Київщини, героя кінореконструкції березневих подій «Область героїв» Олександра Дячка та учасника олімпійських ігор, українського борця вільного стилю, бронзового призера чемпіонату світу, срібного призера чемпіонату Європи, срібного призера Олімпійських ігор, заслуженого майстра спорту України з вільної боротьби Валерія Андрійцева.

Далі розпочалась офіційна частина заходу – дискусія-обговорення на тему «Напрямки розвитку студентського самоврядування в Україні», яка у змішаному форматі об'єднала понад 160 здобувачів і представників органів студентського самоврядування з 51-го українського закладу вищої освіти, серед яких: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Національний університет «Львівська політехніка»; Національний університет «Одеська політехніка»; Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; Донбаський державний педагогічний університет.

Модератором дискусії виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Дмитро Венцковський.

З вітальним словом до студентської молоді звернулися:

• в. о. ректора Податкового університету Дмитро Серебрянський;
  • народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина;
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь;
  • учасник «Революції на граніті» і на той час заступник голови Української студентської спілки Юрій Зубко;
  • член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, старший програмний асистент МРІ Лідія Фесенко;
  • голова молодіжної ради при Київській обласній державній адміністрації Діана Прідьма;
  • керівниця експертної групи з розвитку новітніх технологій та цифрових інновацій Міністерства цифрової трансформації Ольга Осінська;
  • голова студентського парламенту ДПУ Олександра Ільницька;
  • голова правління ГО «УАС» Михайло Рак;
  • доцент навчально-наукового інституту права ДПУ Наталія Сперкач.

Надалі у залі відбулася активна дискусія, де лідери органів студентського самоврядування ставили питання поважним гостям зустрічі. Зокрема, присутні обговорили:
▪️ проблеми фінансування студентського самоврядування;
▪️ роль здобувачів у відновленні інфраструктури закладу вищої освіти, яка постраждала під час війни, розглянувши практичний кейс ДПУ;
▪️ як зміниться система вищої освіти після нашої перемоги і які реформи є найбільш актуальними сьогодні;
▪️ як студентське самоврядування може підтримати шкільне самоврядування та сприяти його розвитку та багато інших питань, що хвилюють здобувачів.

Після завершення обговорення на гостей чекав культурний вечір з виступами учасників чемпіонату світу з танцювального спорту групи КСБТ Адажіо й чвертьфіналіста «Голосу Країни» Володимира Хоменка та оглядова екскурсія «Ірпінь - місто-герой після деокупації».

Завтра, 12 травня, Національний форум продовжить свою роботу. Ознайомитися з програмою заходу можна за посиланням.