«- В умовах воєнного стану провести Міжнародну конференцію в Ірпені? - Можемо! Вміємо! Зробимо!..» - саме з таким настроєм розпочав підготовку до Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародне право ХХІ століття: сучасність та майбутнє» науково-педагогічний колектив Навчально-наукового інституту права Державний податковий університет.
Уже в процесі роботи усвідомили, що запропонована тематика настільки зацікавила та отримала підтримку від міжнародних і вітчизняних партнерів, що варто спробувати перевести його із виключно науково-практичної площини у, частково, публіцистичну та запропонували формат марафону закладів вищої освіти України, котрі постраждали від злочинних дій російського агресора.

283805185 690821098872521 6478379377721637638 n

У прямих включеннях, безпосередньо з-під стін пошкоджених корпусів навчальних закладів з вітальними словами до учасників звернулись в.о. ректора Державного податкового університету Валентина Унинець-Ходаківська, в.о. директора Навчально-наукового інституту права Василь Топчій,
проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Олександр Головко,
декан юридичного факультету Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Тетяна Головань.
Змістовного практичного наповнення суттєво додали виступи представників органів державної влади:
в.о. Керівника Інституту законодавства Верховної ради України Лесі Савченко, заступниці директора Департаменту міжнародних фінансових проєктів Міністерства фінансів України Олени Михайлової, Генерального директора Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України Олександра Пижова,
Судді Верховного Суду Василя Бородія,
Судді Конституційного Суду України у відставці Наталії Шаптали.
Власними думками та висновками наукових досліджень із присутніми поділились:
професор факультету права Рієцького університету (Хорватія) Іванна Кунда, завідувачка кафедри адміністративного і кримінального права Дніпровського національного університету Тетяна Корнякова, директор науково-дослідного інституту порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету Михайло Савчин, доцентка кафедри приватного права Державного податкового університету Юлія Мороз,
головний науковий співробітник відділу європейського права та міжнародної інтеграції Інституту законодавства Верховної ради України Віктор Базов,
завідувачка кафедри міжнародного і європейського права Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Тетяна Сироїд,
професор кафедри публічного і приватного права Гуманітарного навчально-наукового інституту Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Сергій Петков.
Кадри понівечених стін закладів вищої освіти з Ірпеня, Харкова та Маріуполя, продемонстрованих під час Конфренції провокували виникнення вимушених мовчазних пауз для роздумів, проте кожен наступний виступ шановних та поважних гостей і спікерів вселяв віру та впевненість у те, що неодмінно вистоїмо, переможемо, відбудуємо і наступний спільний захід проведемо очно в одному із Університетів-співорганізаторів Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародне право ХХІ століття: сучасність та майбутнє»!

Зі збірником конференції можна ознайомитися за посиланням.