20 квітня на базі Державного податкового університету відбулась VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах кризового суспільства».

Захід організувала кафедра психології, педагогіки та соціології ДПУ. Модерували конференцію кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології, педагогіки та соціології ДПУ Ірина Пєтухова та кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри Руслан Калениченко. Конференція відбулася в онлайн-форматі.
До оргкомітету надійшло понад 100 наукових доповідей науковців і практиків із провідних закладів вищої освіти, дослідницьких інституцій України й закордоння – Польщі, Чехії, Словаччини, Грузії, Туреччини, Болгарії та інших.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Дмитро Венцковський і декан факультету соціально-гуманітарних технологій та менеджменту, доктор наук із соціальних комунікацій, професор Наталія Зикун.

Своїми думками щодо тематики заходу поділилися:

• декан факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор Іван Данилюк,
  • декан факультету психології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор психологічних наук, професор Ірина Булах,
  • президент Європейського інституту безперервної освіти (EIDV), засновник Східно-Європейської агенції розвитку (EEDA), засновник наукового журналу «European Science – Europska Veda», доктор філософії, почесний доктор, почесний професор Йозеф Затько (Словацька Республіка),
  • президент Європейського інституту безперервної освіти, директор науково-технічної бібліотеки Київського національного університету технологій та дизайну, кандидат політичних наук, доцент Тетяна Букорос.

Обговорення під час конференції проходило за такими напрямами:

• Соціально-філософське осмислення проблеми адаптації в умовах кризового суспільства;
  • Соціологічний та соціально-психологічний виміри адаптації особистості в сучасних умовах;
  • Соціалізація особистості як освітня та соціально-педагогічна проблеми;
  • Психолого-педагогічне забезпечення освітнього процесу: сучасні проблеми та виклики.

Об’єктами наукового зацікавлення учасників конференції були проблеми вторинної травматизації, емоційної компетентності та відновлення після психотравми; особливості бойової психічної травми та гумор як інструмент психологічної адаптації в умовах війни; технології побудови здоров’язбережувального освітнього середовища у закладах вищої освіти, проблема адаптації українських дітей до навчання у закладах освіти Польщі тощо.

На завершення зустрічі організатори подякували колегам за участь у заході, наголосивши, що якісний міжнародний склад спікерів та актуальна тематика, релевантна проблемам сьогодення, зробили конференцію потужною платформою для професійного обміну, збагачення й пошуку науково-практичних методів вирішення психологічних проблем в умовах криз, зокрема, війни.

Зазначимо: доповіді учасників міжнародної конференції увійшли до електронного збірника наукових праць «Актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах кризового суспільства».