23 листопада 2023 року, в день річниці початку Північної війни, в якій взяли участь війська гетьмана Мазепи на боці шведського короля Карла 12-го проти армії московитів, в стінах нашої alma mater відбувався важливий та актуальний захід, який проводили офіцери Центру досліджень воєнної історії ЗСУ Генерального штабу Міністерства оборони України. Військовослужбовці ознайомили студентів з цікавими історичними фактами українських визвольних змагань, розповіли про доктрину національної ідеї, яка запроваджувалась не лише на території України, але й славетним борцем з комуністичним злом генералом Франсіско Франко під час громадянської війни в Іспанії, також роз'яснили студентам поняття Хунта. Акценти в доповіді військових звичайно були зроблені на героїчній обороні міст Буча та Ірпінь. Заслуговує на увагу той факт, що засновником та одним з керівників вищезгаданого Центру досліджень є герой України полковник Тимур Баротов, який протягом 2022-2023 років в складі 62 батальйону 103 бригади ЗСУ боронив нашу державу від московської орди разом з начальником юридичного відділу ДПУ Юліаном Дем'яновським, який також є учасником бойових дій та кавалером бойових нагород. Крім цього, є цікавим факт, що один з лекторів, лейтенант Владислав Добош, є в минулому відомим українським правозахисником, який успішно захищав від свавілля корумпованого судочинства права народного депутата Володимира Парасюка, одного з героїв Майдану, Андрія Riffmaster Антоненка, несправедливо звинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета, та інших патріотів.

Автор новини: Юліан Дем‘яновський.