В умовах воєнного стану важливо бути готовим до будь-яких ситуацій, тому знання та навички в області тактичної медицини стають необхідними для кожного українця.

Сьогодні у Державному податковому університеті студенти мали можливість покращити обізнаність з тактичної медицини, відвідавши відкриту лекцію від представниці Третьої штурмової бригади ЗСУ та громадської організації «Центурія» на позивний «Небезпечна».

У ході зустрічі розглянули поетапний процес надання першої допомоги у критичних ситуаціях. Спікерка ознайомила студентів зі стандартним наповненням аптечок, включаючи тактично-індивідуальні аптечки та набори для бійців-рятувальників. Вона також пояснила, чим відрізняється надання допомоги пораненим у бойових умовах від цивільного життя.

В рамках лекції дослідили склад аптечки військового, а саме медичні засоби, які можуть допомогти врятувати життя. Студенти дізналися про первинний огляд пораненого, ознаки критичної кровотечі, а також способи зупинки кровотечі за допомогою турнікету й тампонування.

Військовослужбовиця пояснила, як забезпечити прохідність дихальних шляхів, використовувати оклюзійну пов'язку при пораненні грудної клітки, як оцінювати стан свідомості пораненого, а також що робити у разі травми ока чи переломів. Обговорювались також процес переміщення та евакуації постраждалих.

Гостя зауважила, що для перевірки дихання у непритомної людини найкращий метод — "бачу-чую-відчуваю", підкреслюючи, що бачиш рухи грудної клітки, чуєш дихання вухом та відчуваєш дихання щокою.

Зазначимо, що незабаром планується проведення практичного заняття з тактичної медицини, на якому студенти матимуть можливість відпрацювати накладання турнікета та інші техніки надання першої допомоги.

Також слід відмітити, що в рамках молодіжної політики університету проходить цикл зустрічей із захисниками нашої країни, що сприяє підвищенню свідомості студентської молоді.