Нерознак Мар’яна здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня факультету податкової справи, обліку та аудиту, спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» поділилася з нами враженнями від поїздки на ознайомчий тиждень, що проходив у рамках проєкту «Солідарні з Україною» на базі Університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Республіка Польща.

Програма ознайомчого тижня була досить насиченою. Під час перебування в Університеті ім. Яна Длугоша у Мар’яни викликало захоплення наявність в університеті власного планетарію, де не тільки можна відчути себе в космосі, а ще й обговорити важливі дискусійні екологічні питання.

Викладачі провели для нас ознайомчі лекції, де акцентували увагу на можливостях для академічного обміну, участі в науково-дослідницьких проєктах та перспективам міжнародного партнерства.

Були також і прогулянки Ченстоховим під час яких і дізналися його історію, побували у Ясна Гора ( відомий у всьому світі монастир) та навіть відвідали дуже стару бібліотеку ( всього 5% відвідувачів туди можуть потрапити за рік) та були під землею в копальні срібла, де декілька століть тому видобували руду та срібло.

Поїздка видалася досить корисною та пізнавальною і Мар’яна рекомендує здобувачам вищої освіти, за фінансової можливості, обов’язково використати шанс і навчатися паралельно або пройти стажування в Університеті ім. Яна Длугоша у Ченстохові.