Колектив факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету щиро вітає В.М. Метелицю з отриманням гранта за міжнародною програмою MSCA4Ukraine і бажає успіхів у виконанні проекту та впровадженні його результатів у навчальний процес кафедри обліку та консалтингу!
Володимир Михайлович буде проводити дослідження за темою «Звітність сталого розвитку та доступ до капіталу (для післявоєнного відновлення) сільськогосподарських підприємств в Україні» (ID номер 1233300).
Про програму: програма започаткована у вересні 2022 року, як один із заходів ЄС у відповідь на вторгнення Російської Федерації в Україну. MSCA4Ukraine дає змогу дослідникам та дослідницям, котрі були вимушені виїхати з України, продовжити роботу в академічних і неакадемічних організаціях у державах-членах ЄС і в асоційованих країнах програми Horizon Europe, зберігаючи зв’язки з дослідницькими та інноваційними спільнотами в Україні.
Програма втілюється в життя Європейським відділенням організації Scholars at Risk Europe з головним офісом в Університеті Мейнут (Maynooth University), Ірландія, Фондом Александра фон Гумбольдта (Alexander von Humboldt Foundation), Німеччина, і Асоціацією Європейських університетів (European University Association), Бельгія.
Додаткова інформація, зокрема перелік проєктів, відібраних для фінансування, розміщена на вебсайті www.sareurope.eu/msca4ukraine.
На конкурс до 11 листопада 2022 року надійшло понад 400 заявок із 28 країн, 96 % із них відповідали формальним вимогам конкурсу, а до 25 листопада надійшло іще 198 заявок. Оскільки все фінансування стипендій, доступне в рамках програми, наразі вже повністю розподілене на основі заявок, отриманих до першого терміну подачі заявок 11 листопада, онлайн-система прийому заявок залишається закритою, а нових термінів подачі не передбачено. У подальшому команда MSCA4Ukraine, за можливості, надаватиме заявникам, що не пройшли за конкурсом, консультації та інформацію щодо відкритих позицій та інших програм підтримки науковців та науковиць.
Заявки оцінювали майже 400 незалежних рецензентів та рецензенток з різних наукових дисциплін, із понад 25-ти країн на основі адаптованих критеріїв оцінки MSCA. Остаточні рішення ухвалив Відбірковий комітет, до складу якого входили провідні науковці та науковиці з різних наукових галузей із держав-членів ЄС та асоційованих країн Horizon Europe, а також представники та представниці організацій, які мають досвід підтримки дослідників та дослідниць, що знаходяться у небезбеці.