Навчально-науковий інститут права ДПУ долучився до участі у Всеукраїнському освітньому проєкті «Незламні правничі школи України», який триває з лютого по травень 2024 року.

Ідея проєкту – об’єднання правничих шкіл України задля підтримки здобувачів, науково-педагогічних працівників вітчизняних правничих шкіл у складний для країни час, обміну позитивними освітніми практиками, популяризації новітніх досягнень правничих шкіл в організаційному, методичному забезпеченні освітнього процесу, надання додаткових можливостей для посиленої співпраці.

Кожна правнича школа протягом одного тижня демонструє в он-лайн режимі самостійно визначені заходи, які використовуються в освітньому процесі.

З вітальним словом до учасників звернувся доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, голова Київського обласного осередку ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права», директор навчально-наукового інституту права Державного податкового університету Василь Васильович Топчій.

Привітала учасників і організаторка проєкту - докторка юридичних наук, професорка, член-кореспондентка Національної академії правових наук України, заслужена юристка України, деканка юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Олександрівна Коломоєць.

Сьогодні наш інститут розпочав свою участь у проєкті одразу двома потужними заходами.

Завідувачка навчальної лабораторії «Юридична клініка» Любов Омельчук, доцент кафедри теорії та історії держави і права, асистент керівника програми «Справедливість для всіх» Михайло Мацелик, доцент кафедри цивільного права та процесу, адвокат Ігор Котович презентували виступ на тему: «Значення юридичної клінічної освіти у підготовці майбутніх правників». Після теоретичної частини глядачам та учасникам було продемонстровано процес надання консультацій з правових питань студентами-консультантами НЛ "Юридична клініка" ННІ права ДПУ, спільно із благодійною організацією «БФ «Стіна», яка функціонує в інституті в межах раніше виграного ґранту.

Наступним, не менш захоплюючим заходом було проведення відкритого практичного заняття з навчальної дисципліни: «Кримінальне процесуальне право» у формі судового засідання щодо розгляду кримінального провадження у навчальній лабораторії судочинства.

Відкрила захід Галина Василівна Дідківська - докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри кримінального права та процесу.

Студенти активно провели судове засідання, відчувши себе у статусі адвоката, прокурора, судді та інших учасників судового процесу.

Модерували підготовку та проведення заняття доцентка кафедри кримінального права та процесу, кураторка студентської науки інституту Наталія Сперкач та доцентка кафедри кримінального права та процесу, очільниця НЛ «Юридична клініка» Любов Омельчук.

За підсумками реалізації проєкту передбачається проведення Всеукраїнського вебінару, із залученням всіх 26 правничих шкіл-учасників, представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, правничих професійних громадських організацій, науково-педагогічних працівників, здобувачів.