На початку навчального року Семен Григорович Стеценко, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Судупро провів відкриту лекцію для студентів ННІ права.

Тема лекції: "Сучасні виклики у сфері правозастосування та розвиток адміністративного судочинства в Україні".

Під час лекції було розглянуто актуальні питання, що стосуються розвитку правничої кар'єри, ролі адміністративних судів у забезпеченні законності та захисті прав громадян, а також особливостей професії судді. Основні тези виступу включали:

1. Напрями розвитку правничої кар'єри: Обговорення можливих траєкторій професійного розвитку для юристів, переваг та викликів різних спеціалізацій у правничій сфері. Особлива увага приділялася важливості вибору шляху, що відповідає особистим інтересам і здібностям.
  2. Адміністративний суд: сутнісне призначення: Семен Григорович детально розкрив роль адміністративних судів у забезпеченні законності в діяльності органів влади та захисті прав громадян, значення адміністративного судочинства як механізму захисту прав і свобод громадян, а також його унікальну роль у демократичному суспільстві.
  3. Професія судді: переваги та виклики: Виступаючий поділився своїм досвідом роботи на посаді судді, розповів про високі вимоги до цієї професії, відповідальність перед суспільством та виклики, що супроводжують кар'єру судді. Обговорювалися як конкурентні переваги, такі як можливість впливати на справедливість у суспільстві, так і обмеження та ризики цієї професії.

Ця лекція стала важливою нагодою для студентів та викладачів університету ознайомитися з актуальними питаннями правозастосування та професійного розвитку в юридичній сфері, а також отримати цінні поради та натхнення від видатного фахівця.

Щиро дякуємо Семену Григоровичу Стеценку за змістовний і захоплюючий виступ. Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові зустрічі з провідними науковцями і практиками.

Захід організовано кафедрою теорії та історії держави і права ННІ права Державного податкового університету.