Здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту права ДПУ прослухали гостьову лекцію від Гая Болдуіна, викладача публічного права та прав людини Школи права Університету Манчестера, доктора філософії у галузі прав людини (Кембридж). Серед слухачів лекції були члени наукового гуртка кафедри теоретико-правових дисциплін "Державотворець", завідувач кафедри д.ю.н., професор Шевченко А.Є., викладачі кафедри.

Тема лекції була присвячена захисту прав людини, що є важливим напрямом наукового дослідження та викладання на кафедрі. Лектором було досліджено питання про те, наскільки добре працює система захисту прав людиниу Великобританії. Насамперед, Гай Болдуін здійснив ґрунтовний аналіз Закону Великобританії про права людини 1998 р. На думку лектора, цей закон являє собою особливий підхід до захисту прав людини. Суди не мають повноважень скасовувати первинне законодавство Парламенту Великобританії на підставі несумісності з правами людини, а замість цього повинні або перетлумачити його відповідно до статті 3 Закону про права людини, або видавати декларацію про несумісність відповідно до статті 4. Підсумовуючи, лектор підкреслив, що це обмежує масштаби ролі суддів у забезпечені прав.

На завершення зустрічі, здобувачі вищої освіти ННІ права взяли активну участь в обговорені теми лекції. Адже питання захисту прав людини є дуже актуальним сьогодні для України в умовах агресії рф. Отримавши відповіді на всі свої запитання, студенти подякували пану Гаю за цікаву лекцію.