Нещодавно в Навчально-науковому інституті права відбулась гостьова лекція на тему: «Некодифікована конституція Великої Британії». Лекцію прочитав доктор філософії у галузі прав людини та публічного права Школи права Університету Манчестера – Люк Грехем.

Серед слухачів лекції були студенти ННІ права, зокрема члени наукового гуртка кафедри "Державотворець", викладачі інституту.

Так як Великобританія не має кодифікованої конституції, тобто єдиного конституційного документу, Люк Грехем у своїй лекції здійснив грунтовний аналіз збірників правових і неправових норм, які регулюють діяльність уряду в державі. Лектор розглянув особливості та джерела цих правил, проілюструвавши як вони складають конституцію Великої Британії. Особливу увагу, професор Школи права Університету Манчестера приділив порівняльній характеристиці некодифікованих та кодифікованих конституцій.

Тема лекції та й сам лектор викликали великий інтерес в аудиторії, свідченням чого стали запитання студентів Люку Грехему, на які той із задоволенням відповідав. Слід відмітити, що гостьові лекції від викладачів Школи права Університету Манчестера дуже подобаються студентам Державного податкового університету, адже щоразу збільшується кількість охочих їх послухати.

Хочемо висловити слова щирої вдячності завідувачу кафедри теоретико-правових дисциплін д.ю.н., професору Анатолію Шевченку та учасниці програми Researchers at Risk Fellowship, д.ю.н. Валерії Антошкіній за організацію та проведення циклу гостьових лекцій від викладачів Школи права Університету Манчестера.

Захід модерувала Лісова К. С. к.і.н., доцентка кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту права. Наприкінці лекції Ольга Косілова, доцентка, доцентка кафедри теоретико-правових дисциплін подякувала лектору за грунтовну та пізнавальну лекцію на актуальну тему та висловила сподівання на подальшу співпрацю з Школою права Університету Манчестера.