26.05.2023 відбувся науково-практичний круглий стіл, організований кафедрою теоретико-правових дисциплін, за підтримки Директора ННІ права Державного податкового університету ВАСИЛЯ ТОПЧІЯ спільно з кафедрою теорії та історії держави і права Західноукраїнського університету (м. Тернопіль) на тему: «УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВНІСТЬ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ».

З вітальним словом виступили:

• ЮЛІЯ АНІСТРАТЕНКО - д.ю.н., професор, професор кафедри публічного права заступник директора ННІ права Державного податкового університету з наукової роботи;
  • АНАТОЛІЙ ШЕВЧЕНКО д.ю.н., професор, Заслужений юрист України; завідувач кафедри теоретико-правових дисциплін ННІ права Державного податкового університету
  • Серед спікерів були як викладачі університетів, так і молодь, зокрема й члени наукового товариства кафедри теоретико-правових дисциплін "Державотворець".

З доповідями виступили:

• СЕРГІЙ КУДІН д.ю.н., професор, професор кафедри теоретико-правових дисциплін ННІ права ДПУ;
  • МИКОЛА КРАВЧУК к. ю. н., доц., доктор права Українського Вільного Університету, завідувач кафедри теорії та історії держави і права ЗУНУ, академік академії політико-правових наук України, Заслужений юрист України);
  • МИКОЛА ЛЯШУК історик, вчитель Підгайцівського ліцею (Волинська область) - «Маловідомі факти про УПА»
  • СВІТЛАНА КАМАРАЛІ к.і.н., доцент, доцент кафедри теоретико-правових дисциплін ННІ права Державного податкового університету.
  • Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю «Середня освіта. (Історія. Правознавство.)» ДПУ: ОЛЕКСІЙ ЧАЙКА, ЄВГЕНІЙ КОЖАН, ДМИТРО АРМАШОВ.
  • Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня юридичного факультету Західноукраїнського національного університету: ВІКТОРІЯ ЛІПТУГА, МИКИТА НЕЙМАН, ІГОР КУЗЬМОЧКА .

Захід модерувала ОЛЬГА КОСІЛОВА к. політ. наук, доцент, доцент кафедри, заступник завідувача кафедри з наукової роботи.

Незалежна державність сучасної України − це закономірний результат віковічної боротьби української нації з московським імперіалізмом, ми є свідками останньої фази цієї боротьби, яка розпочалася наприкінці 1917 року й триває досі!

Захід було проведено у рамках загальної підготовки до акредитації магістерської освітньо-професійної програми "Середня освіта (Історія. Правознавство)".