Розпочалася декада традиційних наукових заходів у ННІ права ДПУ присвячених Дню науки в Україні. У понеділок, 08.05. 2023 кафедра теоретико-правових дисциплін, наукове товариство студентів кафедри "Державотворець" провели круглий стіл на тему "ВІДНОВЛЕННЯ ДІЇ ПРИНЦИПУ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА НА ДЕОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ".

У заході прийняли участь студенти ННІ права ДПУ, викладачі кафедри, запрошені гості. Тематика виступів була актуальна, важлива та водночас болюча, оскільки стосувалася проблем порушення прав і свобод громадян України на деокупованих та тимчасово-окупованих територіях, зокрема примусова паспортизація, незаконне вивезення та знищення українського цивільного населення, руйнація житлової інфораструктури тощо.
Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся д.ю.н., професор, завідувач кафедри, заслужений юрист України Шевченко Анатолій Євгенійович. Серед спікерів заходів д.ю.н., професор кафедри, суддя Конституційного суду України Шаптала Наталія Констянтинівна, яка виступила з доповіддю "Принцип верховенства права в рішеннях Конституційного суду України, зокрема і його реалізація на деокупованних територіях"; д.ю.н., професор кафедри Камінська Наталія Василівна із доповіддю "Забезпечення верховенства права у процесі організації і проведення післявоєнних виборів". Приємним сюрпризом для студентів став виступ нашого гостя, - д.ю.н., професора , професора Ужгородського національного університету, д.ю.н., професор Ужгородського національного університету, директор НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету Савчин Михайло Васильович, який проаналізував правові наслідки порушення прав людини на тимчасово-окупованих територіях, правовий механізм відновлення порушених прав та окреслив коло питань, які потребують першочергового вирішення на деокупованих територіях. Із доповідями виступили студенти 1 курсу ННІ права Смірнов Євгеній, Гончар Анжеліка (науковий керівник Косілова О.І.), Вінтюк Катерина (науковий керівник - ст. викладач, заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи Берестень А.В.). Захід модерувала Косілова Ольга Іванівна, к. політ. наук, доцент, доцент кафедри, заступник завідувача кафедри з наукової роботи. Красно дякуємо нашим учасникам за активну участь та запрошуємо до наступних наукових заходів кафедри".