Закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок здобувачами вищої освіти є досить важливою складовою навчального процесу. Заняття з «Криміналістики» за темою «Трасологія», яке провів 13 вересня 2023 року кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінальної юстиції Університету Лазебний Анатолій Миколайович є цьому взірцевим прикладом.

Адже студенти мали змогу побачити як в практичній діяльності відбувається техніка виготовлення гіпсових зліпків відбитків взуття для фіксації та вилучення слідів вчиненого кримінального правопорушення. Анатолій Миколайович, маючи багаторічний практичний досвід роботи у правоохоронних органах, чітко пояснив та показав весь процес фіксації слідів взуття та яким чином відбувається їх вилучення. Таким чином, кожен студент мав змогу відчути себе справжнім криміналістом та самому долучитися до процесу виготовлення гіпсового відбитку взуття.

Окрім цього, Анатолій Миколайович поділився практичними знаннями щодо методики пошуку слідів пальців рук та слідів транспортних засобів, що надало змогу здобувачам вищої освіти самостійно навчитися розпізнавати, фіксувати, виявляти, аналізувати та вилучати ці сліди, що має важливе значення під час розслідування кримінальних правопорушень.

Однозначно, проведення занять у такому форматі дозволяє студентам отримати закріплення теоретичних знань для успішної майбутньої практичної діяльності.