26 вересня 2024 року з метою якісної підготовки фахівців другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» освітньо-професійна програма «Правове забезпечення протидії кіберзлочинності» та в межах співпраці кафедри кримінального права та процесу Навчально-наукового інституту права та кафедри військової підготовки Державного податкового університету відбулася зустріч здобувачів вищої освіти групи ПМПД-24-1 (далі Здобувачі) з завідувачем кафедри військової підготовки, полковником запасу Яремою Валерієм Володимировичем.

Під час зустрічі Здобувачі пройшли ознайомчий курс та відвідали заняття зі стройової підготовки, стрілецької зброї та вогневої підготовки, військової топографії, тактичної медицини, запобігання корупції та виховання доброчесності військовослужбовців. Здобувачі під керівництвом Яреми В. В. і Теленченка В. Д. (старший викладач, майор запасу) під час заняття «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» здійснили неповне розбирання та збирання автомата АК 74 і відпрацювали тренувальну стрільбу за допомогою сучасної електронної системи цілей. На занятті «Військова топографія», яке проводив Іваницький М. Г. (професор кафедри, кандидат військових наук, доцент, полковник у відставці) Здобувачі ознайомилися із сучасними оновленими стендами, які зображують позначення для нанесення їх на топографічні карти та відповідають світовим стандартам. Староста групи ПМПД-24-1 Білінська Юлія спробувала себе у ролі чергового по роті, її ознайомили з обовʼязками чергового та допомогли організувати роботу днювального роти. Також, Здобувачі відвідали спеціально облаштовані аудиторії для проведення занять з морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил), всебічного забезпечення бою, тактичної медицини та будови і експлуатації бойових машин. На ознайомчому занятті з надання першої медичної допомоги студенти групи ПМПД-24-1 отримали від Яреми В. В. детальну характеристику вмісту аптечного набору (тактичного рюкзака) військового медика (з турнікетами Paramedic). На занятті «Всебічне забезпечення бою» Здобувачі ознайомилися із приладом для вимірювання радіоактивного випромінювання, распіраторами та захисним одягом і взуттям і з правилами ведення бою в умовах ядерного удару. Здобувачів зацікавила інформація по застосуванню «дронів-камікадзе», про їх будову, призначення та використання під час ведення бою. Важливим для Здобувачів під час ознайомчого курсу було відвідування бібліотеки кафедри військової підготовки, де вони мали можливість побачити новинки літератури у сфері забезпечення сучасної підготовки військослужбовців, наприклад «Внутрішні комунікації військового лідера. Порадник для офіцерів та сержантів», «Статути Збройних сил України» та інші журнали і підручники.

Кафедра кримінального права і процесу дякує Яремі Валерію Володимировичу та викладачам кафедри військової підготовки за якісно проведений ознайомчий курс, цікаву інформацію та знайомство з матеріально-технічною базою кафедри. Всі знання, які отримали здобувачі вищої освіти групи ПМПД-24-1 під час проведення ознайомчого курсу є надзвичайно важливими та корисними для майбутніх працівників правоохоронних структур.