Заняття, проведені доцентом кафедри кримінального права та процесу, кандидатом юридичних наук Лазебним Анатолієм Миколайовичем з предмету «Криміналістика» завжди є цікавими, а головне практичними. Адже проводить їх Анатолій Миколайович із використанням практичних засобів, якими користуються у своїй роботі експерти-криміналісти.

Під час вивчення криміналістики, студенти здобувають практичні навички щодо розкриття кримінальних правопорушень, виявлення слідів злочинної діяльності, поводження з криміналістичною технікою та науково-криміналістичними засобами, які застосовуються при проведенні оперативно-розшукових та слідчих дій, також ознайомлюються із проведенням судової експертизи

Одним з таких цікавих практичних занять було саме вивчення теми: «Виявлення та вилучення невидимих слідів рук при огляді місця події» з криміналістики у здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право».

Практична реалізація, закріплення, узагальнення, розширення отриманих теоретичних знань відбувається на практичних заняттях, під час яких застосовуються практичні методи навчання із застосуванням сучасного обладнання. Використання практичних методів орієнтовано на набуття здобувачами умінь в застосуванні отриманих знань.

Для ознайомлення здобувачам було продемонстровано криміналістичну валізу експерта-криміналіста, де вони мали можливість переглянути зміст даної валізи та застосувати на практиці способи виявлення папілярних візерунків шкіри на долонях, пальцях рук з метою використання їх відбитків для ототожнення особи і розслідування кримінальних правопорушень слідів та залишили свої відбитки пальців собі на пам'ять. Також здобувачами був застосований найпоширеніший метод виявлення невидимих слідів рук – обробка слідоносіїв дактилоскопічними порошками.

Метою проведення практичних занять є закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок використання техніко-криміналістичних засобів, необхідних при виконанні дій по виявленню, фіксації й вилученню слідів.