25 вересня 2024 року у змішаному форматі відбулося позачергове засідання кафедри кримінального права та процесу щодо обговорення освітньо-професійної програми «Правове забезпечення протидії кіберзлочинності» (далі ОП) для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність». На засіданні були присутні, директор ННІ права Топчій В. В., д.ю.н., професор, заслужений юрист України; завідувач кафедри Дідківська Г. В., д.ю.н., професор; Карпенко Н. В., заступник начальника відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, к.ю.н. та інші стейкхолдери; науково-педагогічні працівники кафедри; здобувачі другого (магістерського) рівня освіти.
Директор ННІ права Топчій В. В., д.ю.н., професор, заслужений юрист України наголосив на важливості функціонування ОП у час воєнного стану для підготовки якісних фахівців для правоохоронних структур. ОП спрямована на боротьбу з сучасною великою проблемою людства – кіберзлочинністю. Майбутні фахівці, освоївши фах, зможуть користуватися системою знань у галузі боротьби з кіберзлочинністю, будуть здатні ідентифікувати та розв’язувати складні завдання і проблеми у сфері захисту прав і свобод людини, зможуть критично оцінювати та застосовувати на практиці теоретичні основи та інноваційні методи і будуть здатні брати участь у наукових дослідженнях та займатися правоохоронною, правозастосовною та організаційно-управлінською діяльністю.
Заступник начальника відділу Головного слідчого управління Національної поліції України Карпенко Н. В., к.ю.н. зазначила, що ознайомилася з ОП (редакція 2024 року) та звітами про результати навчальної діяльності здобувачів другого (магістерського) рівня освіти відповідно до ОП та хоче наголосити, що ОП має відповідну структуру, а завдяки логічній послідовності та своєчасному моніторингу навчальних дисциплін та реалізації визначених цілей співзвучних з стратегією ННІ права та Державного податкового університету ОП сприяє тенденції розвитку відповідної спеціальності 262 «Правоохоронна діяльність» на сучасному етапі з урахуванням потреб ринку праці. Щодо Головного слідчого управління Національної поліції України, то даний правоохоронний орган і надалі буде сприяти у співпраці з ННІ права та ДПУ та запрошувати здобувачів вищої освіти для проходження навчальної та виробничої практики з метою подальшого працевлаштування.
Завідувач кафедри Дідківська Г. В розповіла про підсумки роботи здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за 2023-2024 н.р. та наголосила на виконанні ними індивідуальних навчальних планів відповідно до ОП і ознайомила присутніх із звітом стейкхолдерів ОП щодо: 1) відповідності структури, логічної послідовності та своєчасного моніторингу дисциплін, які забезпечують досягнення результатів навчання; 2) реалізації визначених цілей співзвучних з стратегією ЗВО та тенденцією розвитку відповідної спеціальності на сучасному етапі з урахуванням потреб ринку праці.
Павлюх О. А., к.ю.н., доцент, заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи розповіла про результати опитування здобувачів вищої освіти кафедри щодо: 1) досягнення ними очікуваних результатів навчання; 3) ревалентності вибіркових дисциплін; 4) обговорення результатів підготовки для набуття вмінь та навичок; про результати опитування стейкхолдерів щодо умов навчання та якості викладання здобувачам другого (магістерського) рівня освіти; відповідно до узагальнених даних по проведеному анкетуванню серед стейкхолдерів кафедри маємо наступні результати: 1) набуті знання під час навчання здобувачами вищої освіти є актуальними; 2) здобутий фах є перспективним на ринку праці, так як постійно з’являються нові напрямки дослідження в професії юриста; 3) умови навчання повністю влаштовують; 4) перелік дисциплін достатній для здобуття фаху, але потрібно наголосити на тому, що необхідно збільшувати вивчення теоретичних дисциплін, які обумовлюють специфіку юридичної діяльності; 5) якість викладання на дуже високому професійному рівні; 6) на даний час додаткового навчання здобувачам та професорсько-викладацькому складу не потрібно; 7) правоохоронні органи, Міністерство фінансів України, юридичні служби та віддділи підприємств, установ та організацій завжди зацікавлені у прийняті на роботу випускників кафедри кримінального права та процесу ННІ права; 8) практичні навички випускників є достатніми для роботи; 9) додаткових умінь та навичок у роботі не потрібно; 10) намагатися підтримувати тенденцію на закріплення набутих теоретичних знань шляхом практичного досвіду.
Науково-педагогічні працівники кафедри відзначили високий рівень зацікавлення студентів вивченням навчальних дисциплін кафедри за ОП і, незважаючи на важкі умови навчання у період військового стану, відмітили високу кількість присутніх на заняттях та активну участь у обговоренні питань винесених на семінарські і практичні заняття.
Здобувачі вищої освіти мали можливість зʼясувати у присутніх на засіданні кафедри усі питання, які їх зацікавили під час навчання і які стосуються організації їх навчальної діяльності на 2024-2025 навчальний рік.
За результатами проведеного засідання кафедри освітньо-професійна програма «Правове забезпечення протидії кіберзлочинності» для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» визнана якісною та придатною для підготовки фахівців у сфері правоохоронної діяльності та протидії кіберзлочинності. Проведені опитування здобувачів вищої освіти та стейкхолдерів свідчать про досягнення очікуваних результатів навчання та підтверджують, що навчальні дисципліни ОП дотичні до тем наукових досліджень кафедри і досягнуто високих результатів рівня підготовки майбутніх фахівців.