2 жовтня 2024 року під час проведення Тижня академічної доброчесності кафедрою кримінального права та процесу було проведено лекторій для здобувачів вищої освіти на тему: «Академічна доброчесність та її значення у житті студента»

Лектор ознайомила здобувачів вищої освіти із розміщеними на сайті Державного податкового університету (далі ДПУ) Кодексом академічної доброчесності ДПУ та Положенням про академічну доброчесність у ДПУ. Здобувачі вищої освіти першого року навчання отримали інформацію про загальні положення, фундаментальні цінності та принципи академічної доброчесності. Їм було повідомлено як забезпечується політика академічної доброчесності у ДПУ та які види відповідальності існують за її порушення. Також було наголошено на учасниках академічної доброчесності від ректора ДПУ до звичайного здобувача вищої освіти та на те, що Положення поширюється на наукову, науково-організаційну, науково-методичну, навчальну діяльність тощо. Особливу увагу лектор звернув на наукову роботу студента та навчальну діяльність у вигляді написання есе, тез доповіді, статті, реферату, курсової роботи, тощо.

З метою дотримання академічної доброчесності у ДПУ здобувачам вищої освіти були надані цінні поради щодо: вибору теми науково-дослідної роботи; написання та оформлення наукової продукції; використання та оформлення джерел літератури у їх написанні; виконання завдань до семінарських, практичних занять та індивідуально-консультаційної роботи; вимог щодо оформлення та подання науково-дослідницьких робіт; обсягу, структури роботи тощо.

Наприкінці лекторію здобувачі вищої освіти підписали Декларацію про дотримання академічної доброчесності. Лекторій відзначився дружньою атмосферою та змістовною роботою.

Здобувачі вищої освіти за результатами проведення лекторію отримали знання про те, що академічна доброчесність - це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Колектив кафедри кримінального права та процесу бажає здобувачам вищої освіти першого року навчання плідної наукової роботи та комфортної навчальної діяльності у дусі дотримання основних принципів академічної доброчесності!