Кафедра правоохоронної діяльності(детальніше)
Створення кафедри пов’язане із заснуванням у 1997 р. факультету податкової міліції у структурі УФЕІ під назвою - кафедра бойової та спеціальної фізичної підготовки, згідно з наказом ДПА України від 1 липня 1997 р. №207 «Про створення факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції». На підставі Наказу ДПА України від 23 квітня 2004 р. № 237 кафедру бойової та спеціальної фізичної підготовки перейменовано на кафедру спеціальних дисциплін та організації професійної підготовки (СД та ОПП).
Згідно з Наказом УДФСУ № 735 від 15.11.2021 р. кафедру спеціальних дисциплін та організації професійної підготовки перейменовано на кафедру правоохоронної діяльності у зв’язку із змінами у штатному розпису № 6 від 08.11.2021 р.
Першими співробітниками, які організували кафедру були: підполковники податкової міліції В. І. Рехта, М. М. Бовсуновський, полковник Ю. В. Корнєєв і майор В. А. Сухих. Протягом 1999-2006 років кафедру очолював полковник податкової міліції А.І. Суббот - д-р. юрид. наук, професор. Впродовж 2006-2017 років начальник кафедри полковник податкової міліції, к.н. з фіз.вих. і сп. Ю. П. Сергієнко, 2018-2022 рік начальник кафедри к.ю.н. В.Л. Грищук, з 2023 року по теперішній час завідувач кафедри правоохоронної діяльності к.ю.н., доцент С.П. Параниця
З часу створення кафедри підготовлено та захищено: 1 доктора наук, 8 кандидатів наук, 1 особі присвоєно вчене звання професора, 6 — доцента. Опубліковано 10 навчальних посібників, зокрема 2 із грифом МОН України, 167 фахових видань, приблизно 300 наукових статей і тез доповідей на конференціях різних рівнів. Співробітники щорічно організовують семінари, круглі столи та проводять декаду кафедри. Надано 180 рецензій на статті, відгуки на автореферати, виступи офіційних опонентів на захисті.
На даний час на кафедрі працюють 11 науково-педагогічних працівників, з них: 1 доктор наук, 6 кандидатів наук (з них 3 професора, 4 доцента), 2 старших викладача.
Мета кафедри - створити єдину систему зі спеціальних дисциплін, яка забезпечить майбутнього фахівця знаннями і навичками необхідними для виконання службових завдань в ускладнених та екстремальних умовах.
Результати роботи:
1. На базі кафедри створено та впроваджено в навчальний процес:
- комп’ютерний клас;
- клас тактико-спеціальної підготовки;
- клас тактичної медицини;
- клас вогневої підготовки;
- зал бойових мистецтв;
- зал спеціальної функціональної підготовки;
- зал атлетичної гімнастики;
- полігон з тактичної підготовки;
- тир.
2. Започатковано підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність», освітньо-професійною програмою «Правоохоронна діяльність».
3. Розроблена освітньо-професійна програма «Правоохоронна діяльність» для підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність», галузь знань «Цивільна безпека» для здобуття освітнього ступеня бакалавр, що дозволяють майбутнім фахівцям отримати знання у сфері правоохоронної діяльності, оволодіти системою знань у галузі економіки, права та аналізу, ознайомитися з сучасними науковими досягненнями у сфері правового захисту економічних інтересів як держави, так і суб’єктів господарювання приватної форми власності, які зможуть критично оцінювати та застосовувати на практиці теоретичні постулати та інноваційні методи, здатні до постійного навчання і самовдосконалення, брати участь у наукових дослідженнях, здатні займатися правозахисною, правозастосовною, експертно-консультаційною, аналітичною діяльністю, кваліфіковано виконувати певні правоохоронні функції.
4. Кафедра нагороджена Дипломом з нагоди 23-ї річниці Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції в номінації «Краща кафедра – 2020».
5. Розроблена та затверджена нова науково-дослідна робота кафедри на 2021-2026 р.р. за темою: «Правоохоронна діяльність: доктринальні та практичні концепції в умовах оновлення парадигми суспільної безпеки» (державний реєстраційний номер 0121U110546).
6. Опубліковані навчальні посібники:
- Тактика поведінки зі зброєю: навчальний посібник / Чмелюк В.В., Грищук В.Л., Бухтіяров О.А., та ін. - Ірпінь: Університет ДФС України, 2022. - 156 с. ISBN 978-966-377-665-3;
- Oснови тактичної підготовки працівників правоохоронних органів : навч. посіб. / В. В. Чмелюк, В. Л. Грищук, С. М. Бадьора, С. А. Антоненко // Державна фіскальна служба України, Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2019. – 218 с. – (Серія «На допомогу студенту УДФСУ», т. 51);
- Основи кінології : навч. посіб. / В. В. Чмелюк, В. Л. Грищук, С. А. Антоненко [та ін.] / Ун-т державної фіскальної служби України. – Ірпінь, 2019. – 126 с. – (Серія «На допомогу студенту УДФСУ», т. 52);
- Основи тактичної медицини: навчал. посіб. / С.М. Бадьора, О.В. Буток В.І., О.М. Лаврентьєв та ін.– Ірпінь: Видавництво Університету ДФС України, 2019. – 299 с. – (серія «На допомогу студенту» т. 35).
- Опублікована монографія: Організація та формування спеціальних професійних якостей працівників правоохоронних органів: монографія / ГрищукВ.Л., Чмелюк В.В., Єрьоменко Є.А. та ін.; за заг.ред. В.Л. Грищука. - Ірпінь: УДФСУ, 2022. - 150 с. ISBN 978-966-337-659-2.
- Налагоджено співпрацю з Головним управлінням Національної поліції в Київській області, Всеукраїнською федерацією рукопашного бою України, Національною федерацією хортинг фехтування України, Громадською спілкою «Національна федерація бойового хортингу України», Національною федерацією військово-прикладного хортингу України, Міжнародною федерацією «Поліцейського хортингу», ТОВ Надійний Захист Києва, ТОВ Легіон-9, ТОВ Гиперіон Протекшн Сервісез.
Навчальні дисципліни, які закріплені на кафедрі
- Основи вогневої підготовки;
- Використання спеціальних засобів в правоохоронній діяльності;
- Вогнева підготовка;
- Картографія і орієнтування;
- Основи організації служби в правоохоронних органах;
- Особиста безпека працівників правоохоронних органів;
- Основи тактичної медицини;
- Основи самооборони;
- Спеціальна техніка;
- Спеціальна функціональна підготовка;
- Тактична медицина;
- Тактика поведінки з вогнепальною зброєю в нестандартних ситуаціях;
- Тактико-спеціальна підготовка;
- Спеціальна фізична підготовка;
- Бойовий Хортинг.
За напрямами наукової діяльності кафедри створено науковий гурток «Патріот», який відвідують студенти. Вони підготували більше ніж 125 наукових статей.
Кафедра пропагує здоровий спосіб життя, який відображено у навчальному процесі, секційній роботі, участі у змаганнях різного рівня: обласних, чемпіонатів України, Європи та світу.
У 2017 році заснований спортивний клуб «Легіон», який поєднує в собі: бойовий хортинг, ММА, рукопашний бій, бойове самбо. Спортсмени команди є неодноразовими призерами командних заліків, учасниками та переможцями міжнародних турнірів, Кубку президента, чемпіонатів України, Європи та Світу.
Спортивні досягнення:
За час існування підготовлено спортсменів: 1 ЗМСУ, 8 МСМКУ, 46 МСУ, 2 рекордсмени першості світу з гирьового спорту, понад 130 КМСУ.
Здобувачі вищої освіти неодноразово ставали чемпіонами та призерами на Чемпіонатах України, Європи та Світу: з гирьового спорту, військово-спортивного багатоборства, рукопашного бою, боксу, бойового самбо, хортингу, перетягування канату, ставали призерами професійного турніру ММА.
Спортивна діяльність кафедри пов’язана з патріотичним вихованням молоді так з 2001-2006 рік Громадським фондом Святого Андрія Первозваного проводились змагання «Патріот» серед курсантів навчальних закладів «силових структур» столиці та м. Ірпінь, в трьох основних напрямках: інтелектуальний, спортивний, військовий. Команда ФПМ на протязі всіх років виступу була призером та чемпіоном цих змагань, за що від фонду Андрія Первозваного був переданий на постійне володіння перехідний Кубок та прапор «Патріот».
Контакти кафедри
Університет ДФС України,, корпус F, 6 поверх, каб. 605,606,607,610,611,612,101 А.