1 - 2 липня 2025 року в м. Бургас, Болгарія пройшла ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Україна, Болгарія, ЄС: економічні, фінансові, технічні та соціальні тенденції розвитку». У заході взяли участь представники понад 20 університетів із Болгарії, України, Польщі, Грузії, Молдови та Румунії. В якості співорганізатора, до проведення конференції долучився Державний податковий університет.
Конференція проходила в змішаному форматі.


Урочисте відкриття конференції здійснили співголови організаційного комітету д.е.н., професор Іван Дімітров, від Державного університету «Проф. д-р Ассен Златаров», Болгарія, та д.е.н., професор Надія Давиденко, від Державного податкового університету, Україна.
Із вітальним словом виступили в.о. ректора, к.е.н., доцент Дмитро Серебрянський , який представив проєкт відбудови та стратегію розвитку Державного податкового університету, а також проректорка з наукової роботи ДПУ, к.е.н., доц. Олександра Смірнова. У своєму зверненні вона підкреслила важливість інтеграції української наукової спільноти в європейський академічний простір, особливо в умовах воєнного часу. До вітального слова долучилися габілітований доктор економіки, професор, професор кафедри фінансів і банківської справи, Державний університет Молдови Наталія Мокану, габілітований доктор економіки, професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Батумського державного університету імені Шота Руставелі Георгій Абусалідзе, доктор філософії з економіки, доцент, доцент кафедри економіки і менеджменту, Ясський університет «Александру Іоан Куза», Румунія Ірина Манулеску та к.е.н., доцент, помічник ректора з міжнародної діяльності Варненського університету менеджменту, Президент ГО «Інститут незалежних експертів», Галина Косовець.


Відкрили пленарне засідання колеги з Університету освіти імені святого Тбела Абусерідзе в Хуло (Грузія). Доктор філософії з економіки Лаша Берідзе, доктор бізнес-адміністрування, професор виступив з доповіддю «Виклики та перспективи доступу до фінансування бізнесу підприємств».
Андріана Продан, доктор філософії з економіки, доцент, доцент кафедри економіки і менеджменту Ясського університету «Александру Іоан Куза» (Румунія) розкрила тему «Сталі шляхи: альтернативний туризм в повоєнній Україні»
Алеко Меладзе, доктор бізнес-адміністрування Батумського державного університету ім. Шота Руставелі (Грузія) розповів про «Виклики та перспективи зовнішньої торгівлі».
Олена Гудзь, д.е.н., професор Державного податкового університету (Україна) акцентувала увагу на темі «Трансформація етичних норм організаційної культури фінансових установ під впливом діджиталізації та глобалізації»
Валентина Мартиненко, доктор економічних наук, професор Державного податкового університету (Україна) визначила основні аспекти «Забезпечення цілей сталого розвитку України в контексті децентралізації: євроінтеграційний підхід».


Цікавими були виступи колег з Національного університету біоресурсів і природокористування України, Вінницького державного аграрного університету, Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ЗУНУ та зарубіжних партнерів із університетів Грузії, Польщі, Болгарії та Молдови.
Загалом дискусія на конференції охопила п’ять тематичних секцій, присвячених проблематиці національної економіки, фінансів і банківської справи, аудиту та обліку, новітніх комп’ютерних технологій і гуманітарно-правових питань у контексті євроінтеграції.
Інтеграція університету в світовий освітньо-науковий простір – це не тільки реалізація Стратегії інтернаціоналізації Державного податкового університету, але й створення нових науково-практичних ідей для майбутньої співпраці!
За результатами роботи конференції всі її учасники отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка.